Jakie są największe korzyści z uprawiania jogi?

Joga jest bardzo specyficznym sposobem uprawiania aktywności fizycznej, który nie każdemu może przypaść do gustu. Nie mniej jednak, niesie ze sobą bardzo wiele różnych korzyści, które warto doceniać i stosować jako motywację do podejmowania systematycznego wysiłku. Oczywiście, aby odczuć realne korzyści jogi trzeba zacząć się nią interesować na poważnie, można na przykład zapisać się na jakiś kurs, gdzie dość szybko, krok po kroku zostaniemy wprowadzeni w podstawy, która to wiedza pozwoli nam na samodzielne ćwiczenia we własnym domu. Joga to także medytacja, a więc poprzez ćwiczenia, skupienie i koncentrację pracujemy zarówno nad swoją sferą fizyczną jak i psychiczną.

Korzyści dla naszego ciała

Joga jest pewnym rodzajem sportu, pozytywnie może więc wpłynąć na naszą kondycję i może skutecznie podnieść wydolność naszego organizmu. Jeśli więc czujemy, że nasze mięśnie są sztywne, łatwo łapiemy zadyszkę i mamy problem z dosięgnięciem palami rąk do palców nóg przy wyprostowanych kolanach- czas się trochę rozruszać. Dzięki jodze możemy poprawić elastyczność naszych mięśni i możemy stać się znacznie bardziej gibcy, raczej więc nie będziemy już o sobie mówić jak o przysłowiowym drewnie. Intensywne ćwiczenia jogi będą się też przyczyniać do gubienia nadprogramowych kilogramów, o ile więc joga może nie jest typowym sposobem walki z nadwagą- może też przynieść nam taką korzyść, gdyż oznacza regularną dawkę ruchu. Warto wiedzieć także o tym, że joga pozwala pozytywnie kształtować naszą postawę- jeśli więc do tej pory mieliśmy z tym problem- możemy poprzez poszczególne asany nad tym popracować. Ćwiczenia wpłyną przede wszystkim na nasz kręgosłup.

Korzyści dla naszego zdrowia

Im lepsza jest nasza kondycja fizyczna, tym lepiej możemy czuć się jeśli chodzi o naszą psychikę, znacznie lepiej funkcjonują też wszystkie inne układy naszego ciała. Uprawianie jogi zwiększa naszą wydolność, a więc poprawia krążenie, zapobiega chorobom związanym z układem sercowo- naczyniowym. Zmniejsza też ewentualne bóle związane z naszym układem ruchu, a poprzez poprawę elastyczności mięśni- zmniejsza ryzyko występowania ich uszkodzeń. Dodatkowo, dzięki uprawianiu jogi możemy stać się znacznie bardziej wytrzymali na ból. Warto wiedzieć też o tym, że uprawianie jogi pozwala przyspieszyć metabolizm w naszym organizmie, a także sprawia, że zyskuje on zdolność do samooczyszczania- znacznie łatwiej pozbędziemy się więc toksyn i wszystkiego, co w naszym organizmie niepożądane. Joga jest doskonałym sposobem na radzenie sobie ze stresem. Pomaga znacząco go złagodzić i może być odskocznią od problemów dnia codziennego. Warto uprawiać ją razem z medytacją, gdyż z jednej strony będzie nam dodawała energii do podejmowania codziennych wyzwań, z drugiej strony pozwoli nam się wyciszyć, nabrać dystansu i zatroszczyć się o naszą psychikę i wewnętrzną równowagę. Jak widać- istnieje bardzo wiele korzyści z uprawiania jogi- na pewno więc warto spróbować.

Jakie są największe korzyści z uprawiania jogi?
Przewiń do góry