Bieganie- jak sprawić, aby stało się naszym ulubionym sportem?

bieganie sport

Bieganie wcale nie jest trudno zacząć- pierwszy trening można spokojnie przeprowadzić w takich butach sportowych, jakie mamy w szafce i w takim stroju sportowym, który akurat znajdziemy w garderobie. Oczywiście, z czasem możemy zdecydować się na zakup bardziej profesjonalnych gadżetów, które sprawią, że uprawianie tego sportu będzie jeszcze przyjemniejsze. Szybko jednak możemy przekonać się, że do biegania najbardziej będzie nam potrzebna nasza wewnętrzna motywacja i determinacja do tego, aby regularnie wychodzić na treningi. Sporą motywacją mogą być też postępy, które na pewno z czasem poczynimy- trzeba je jednak na bieżąco monitorować. Weźmy też pod uwagę różnego rodzaju imprezy dedykowane biegaczom, które wspierają integrację tego środowiska.

Statystyki w tym przypadku są naprawdę ważne

Dlatego dobrze, aby podczas każdego treningu towarzyszył nam trener biegania np. ksstaszewscy.pl. Opcjonalnie to może być dowolna aplikacja, którą będziemy za każdym razem uruchamiać po to, aby później mieć wgląd do poszczególnych statystyk odnośnie treningu. W takiej aplikacji można mierzyć dystans, spalone kalorie, tempo, a także może nam zostać wyrysowana trasa naszego biegu w terenie. Dzięki gromadzeniu takich statystyk łatwo można kontrolować ilość oraz intensywność treningów w tygodniu oraz w miesiącu, co sprawia, że potem znacznie prościej będzie nam układać kolejne plany treningowe. Monitorując statystyki znacznie łatwiej będzie nam też zauważyć to, jakie postępy udało się nam zrobić w konkretnej jednostce czasu. A widząc postępy zazwyczaj od razu mamy ochotę na więcej. Pomyślmy o tym, jak duże postępy możemy jeszcze poczynić w przyszłości.

W jaki sposób możemy doskonalić swoją technikę biegania? Warsztaty dla każdego!

Monitorowanie statystyk to jedno, aby robić postępy możemy też czytać czasopisma branżowe oraz portale, które są dedykowane dla biegaczy i które zawierają dla nich szereg przydatnych felietonów, artykułów, testów produktów czy nawet już gotowych planów treningowych. Ciekawym sposobem na zdobywanie wiedzy w praktyce są wyjazdy na obozy biegowe. Są one najczęściej organizowane przez doświadczonych trenerów, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą z innymi. Podczas warsztatów wyjazdowych jest dużo czasu na to, aby zaprezentować konkretne rodzaje treningów w praktyce, ale też można pobiegać w zupełnie innych, interesujących miejscach- na przykład w jakimś niesamowitym malowniczym, górskim krajobrazie. Obozy biegowe są także doskonałą okazją do poszerzania znajomości. Można poznać innych, którzy tak jak i my, przede wszystkim upodobali sobie bieganie. Pomyślmy też o tym, że być może niektóre znajomości będziemy mogli kontynuować nawet po zakończeniu warsztatów. Dlatego też będąc zdecydowanym na to, że chcielibyśmy w takich warsztatach wziąć udział- powinniśmy szybko sprawdzić, w jakim terminie został zaplanowany najbliższy turnus i w jakim miejscu będzie się odbywał. Takie imprezy poszerzają biegowe horyzonty, a być może za jakiś czas oprócz samych warsztatów, zdecydujemy się też na jakiś bieg uliczny w formie zawodów sportowych.

Bieganie- jak sprawić, aby stało się naszym ulubionym sportem?
Przewiń do góry